• Welcome to ACFFiorentina.eu - forum of Fiorentina supporters, Fiorentina forum.
 

Ciekawostki statystyczne związane z meczem z Lecce

Started by Chiesa, 17/03/23, 21:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chiesa

• W ostatnich 10 meczach Serie A między Fiorentiną a Lecce ten sam wynik nigdy nie powtórzył się dwa razy z rzędu: w tym okresie cztery zwycięstwa graczy z Apulii, trzy z Toskanii i trzy remisy, w tym ten w pierwszym meczu.

• Lecce nie zdobyło więcej niż jednego gola w meczu Serie A przeciwko Fiorentinie od stycznia 2009 roku: 1:2 na "Franchi" po bramkach Giacomazzi'ego, Felipe Melo i "Nacho" Castillo.

• Lecce wygrało trzy z czterech ostatnich meczów wyjazdowych Serie A na "Franchi" przeciwko Fiorentinie (+1R); Ostatnia wygrana u siebie ekipy z Toskanii z graczami z Pulii to 1:0 z 5 lutego 2006 roku (gol Luki Toni'ego) - Nawiasem mówiąc, Fiorentina jest generalnie formacją, z którą Lecce szczyci się największą liczbą zwycięstw na wyjeździe w najwyższej klasie rozgrywkowej (cztery).

• Fiorentina wygrała w ostatnich trzech meczach ligowych i nie odniosła czterech zwycięstw z rzędu w Serie A od kwietnia 2018 roku, kiedy ze Stefano Piolim na ławce rezerwowych "Viola" odniosła sześć kolejnych zwycięstw.

• Trzy porażki z rzędu bez strzelenia gola dla Lecce pod egidą Baroni'ego; Ekipa z Pulii nie przegrało czterech meczów z rzędu w Serie A od serii sześciu meczów w lipcu 2020 roku i nie miało czterech meczów z rzędu bez strzelenia gola w najwyższej klasie rozgrywkowej od serii pięciu w marcu 2009 (w którym zanotowała również cztery porażki z rzędu).

• Pojedynek między dwoma zespołami, które przyzwyczaiły się do wysokiego nacisku na swoich przeciwników: od początku 2023 roku tylko Napoli (119) zebrało więcej ofensywnych odzyskań w Serie A niż Lecce (115) i Fiorentina (111).

• W meczach Lecce do tej pory padło najmniej bramek w tej lidze (strzelonych i straconych) w ciągu ostatnich pół godziny gry: tylko 11 bramek w ciągu 26 kolejek, począwszy od 61. minuty.

• Arthur Cabral – trzy gole w ostatnich czterech występach w Serie A – jest zarówno najlepszym strzelcem Fiorentiny w tym sezonie (sześć goli), jak i najlepszym strzelcem "Violi" od początku 2023 roku (cztery gole) – wśród tych, którzy strzelili co najmniej cztery gole w czołówce W tym roku kalendarzowym tylko Osimhen (średnio jeden gol na 94 rozegrane minuty) ma lepszą średnią minut/gola niż Brazylijczyk (jeden gol na 103').

• W tym meczu dwóch z czterech najlepszych środkowych obrońców walczy ze sobą o wygrane w tej Serie A powietrznych pojedynków: tak naprawdę w rankingu prowadzonym przez Kima z Napoli, Lucas Martinez Quarta jest drugi (65) a Baschirotto (59) jest czwarty za Buongiorno z Torino.

• Federico Di Francesco (631) i Lorenzo Colombo (555) to dwaj z trzech napastników (wraz z Gyasim ze Spezii), którzy rozegrali co najmniej 500 minut w ostatnich 10 meczach Serie A bez aktywnego udziału w żadnej bramce.
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO