• Welcome to ACFFiorentina.eu - forum of Fiorentina supporters, Fiorentina forum.
 

Ciekawostki statystyczne związane z meczem z Torino

Started by Chiesa, 20/01/23, 17:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chiesa

• Torino wygrało swój ostatni mecz Serie A rozegrany z Fiorentiną (i datowany na 10 stycznia 2022 r.), Jednak nie było w stanie pokonać "Fioletowych" przez dwa mecze z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej od 1983 roku.

• Od 31 października 1976 roku (0-1 po bramce Graziani'ego) Torino nie był w stanie zdobyć trzech punktów w meczu Serie A rozegranym z Fiorentiną: od tego czasu na "Franchi" w 32 meczach, 18 zwycięstw ekipy z Toskanii i 14 remisów.

• Fiorentina zanotowała do tej pory siedem porażek w tym campionato a w meczu ostatniej kolejki Serie A ubiegłego sezonu zebrała dokładnie też siedem; jednak po 19 rundach "Fioletowi" mieli na koncie 10 zwycięstw (21/22), podczas gdy teraz jest ich tylko sześć.

• Torino ma tyle samo punktów co Fiorentina (23), ale wciąż może poprawić 25 zdobytych na koniec pierwszego meczu w zeszłym sezonie; ogólnie rzecz biorąc ekipa "Granata" miała tylko 1 raz poniżej 25 dopiero w połowie rundy w poprzednich siedmiu turniejach (14 w sezonie 2020/21).

• Torino straciło co najmniej jedną bramkę we wszystkich dziewięciu meczach wyjazdowych rozegranych w tym campionato i jest jedną z pięciu drużyn bez czystego konta na wyjeździe w tej Serie A (obok Bolonii, Cremonese, Interu i Werony) – w ostatnich dziewięciu meczach wyjazdowych W ostatnim turnieju "Piemontczycy" mieli trzy czyste konta z dala "Olimpico Grande Torino".

• Wśród 10 najlepszych drużyn w tabeli, Fiorentina i Torino to te, które mają najgorszą średnią bramkową (7,5% "Violi", 8,3% "Granata") i te, które średnio oddają najwięcej strzałów, aby zdobyć bramkę (13,3 "Viola", 12,1 "Granata").

• Rywalizacja dwóch z pięciu drużyn w tej Serie A, które strzeliły najmniej goli zza pola karnego (tylko po jednym dla Fiorentiny i Torino); "Byki" są przedostatnie pod względem strzałów spoza pola karnego (74, wyprzedzając tylko Lazio), podczas gdy "Fioletowi" jest trzecia (98, za Udinese i Milanem).

• Nicolás González strzelił pierwszego ze swoich dziewięciu goli w Serie A na "Franchi" przeciwko Torino (28 sierpnia 2021) - tylko jeden z ostatnich pięciu ligowych goli Argentyńczyka nie padł z rzutu karnego (przeciwko Weronie we wrześniu).

• Trzy z pięciu goli Stephane'a Singo w najwyższej klasie rozgrywkowej padły w styczniu, w tym jeden przeciwko Fiorentinie w meczu z 10 stycznia 2022 roku – Boczny z Turynu wciąż nie zdobył gola w tym sezonie Serie A.

• Nikola Vlašić jest zawodnikiem, który w tym sezonie stwarzał swoim kolegom z drużyny najwięcej okazji z akcji (36) podczas gdy Cristiano Biraghi pozostaje zawodnikiem, który stworzył najwięcej sytuacji ze stałych fragmentów gry (32).
- AMORE MIO - LA LUCE DEL MATTINO

Quick Reply

Name:
Email:
Verification:
Please leave this box empty:

Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview